​Firma SPLIT-2 - powstała w roku 2000. Na początku swojej działalności była małym przedsiębiorstwem zajmującym się usługami w zakresie instalacji ogrzewania nadmuchowego, wentylacji i klimatyzacji. Swoim zasięgiem obejmowała teren Podhala, okolice Nowego Sącza i Krakowa. W roku 2005 nastąpiła reorganizacja firmy skutkiem, czego było rozszerzenie działalności o produkcję kanałów i kształtek wentylacyjnych prostokątnych, a następnie o przewody i kształtki okrągłe. Systematycznie w miarę rozbudowy parku maszynowego poszerzamy swoją działalność o kolejne wyroby mające zastosowanie w wentylacji i klimatyzacji. Dzięki tak szerokiemu zakresowi działalności jesteśmy jedną z nielicznych firm, która jest w stanie zaoferować Państwu wszystko, co jest związane z wentylacją, klimatyzacją oraz ogrzewaniem nadmuchowym.

W firmie SPLIT dbamy o to by oferowane przez nas produkty były jak najwyższej jakości dlatego od 27.06.2019 produkty naszej firmy są objęte Krajową Oceną Techniczną.

KOT czyli Krajowa Ocena Techniczna to pozytywna ocena użytkowych zasadniczych charakterystyk wyrobu budowlanego. Krajowa Ocena Techniczna stanowi dokument odniesienia do sporządzenia krajowej deklaracji właściwości użytkowych i znakowania wyrobu znakiem budowlanym B.